Whatsapp’ta Tehlike

2 min


0

Dünya’da yaklaşık 2 milyar insanın kullandığı Whatsapp, tehlike altında bulunmaktadır. Daha doğrusu Whatsapp kullanıcıları bir tehdit altındadır. Bu tehdit ne mi? Whatsapp yöneticileri bir grup siber saldırganların bazı grupları hedef alarak casus yazılım yolu ile telefonlara girildiğini duyurdu. Yapılan bu siber saldırının ise İsrailli bir şirkete ait olduğu söyleniyor.

Whatsapp bu ay başında saldırıları fark ettiğini açıklayarak tüm kullanıcılarına güncelleme yapmalarını önerdi. Yapılan araştırmalara göre siber saldırının, Whatsapp’ın sesli arama özelliği kullanılarak yapıldığını gösteriyor. İşin korkutucu olan tarafı ise arama yapıldıktan sonra karşı tarafın telefonu açmasına gerek kalmadan casus yazılım telefon kurulabiliyor.

Şirketin “pegasus” adlı yazılımı, bir cihazdan coğrafi konum, kamera kayıtları ve mikrofon gibi özel verileri elde edebilme özelliğine sahip.

Bundan dolayı Whatsapp’ı güncellemek ve bir süre Whatsaap üzerinden sesli konuşma yapılmaması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz