Windows 7′ nin Sonu Geliyor

2 min


0

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarına, yolun sonunun yakın olduğuna dair yeni bir uyarı vermeye başladı!

Hoşlanılan işletim sistemi Windows 7, günlerinin sayılı olduğu hakkında kullanıcılarını bilgilendirmeye başladı. Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını Windows 10’a yükseltmeleri için uzun vakittir uyarıyor. Şimdi ise işletme, kullanıcılara “Windows 7’nin sonu yakın” ihtarı göstermeye başladı. Tabi ki Windows 7’nin dayanak süresi 14 Ocak 2020’de bitirildiğinde Windows 10’a yükseltme gerekliliğiniz yok. Ancak bu tarihten sonra güvenlik aktüellemesi almayacaksınız ve bundan dolayı sisteminiz, yeni keşfedilecek olan güvenlik risklerine açık olacak.

Microsoft’un verdiği uyarılar rahatsız edici olabilir, ancak Windows 7’nin bu sene şubat ayında yeni kullanıcı kazandığı biliniyor. Bu nedenle firma, endişe duymakta haklı. Uyarıda gösterilen bir bağlantı, Windows 10’a nasıl yükselteceğinizi anlatılıyor ve bu sayfada yeni bir PC almanız konusunda da yardım alabiliyorsunuz.

Windows 7’de kalma konusunda kararlıysanız, uyarıları atlayabilirsiniz. Ancak bu durumda, bitiş tarihinden itibaren internete veya herhangi bir ağa bağlanmamanızı tavsiye ediyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz