Windows10 Yeni Güncellemesi 2H19 ile İşleme Verimini Arttıracak

3 min


0
1 Paylaşım

Windows 10 2H19 güncelleştirmesi, yüksek verim gerektiren tekiş iş parçacıklarını o çekirdeğe aktarabilecek

Her işlemci eşit şekilde verimli değil,diğerlerine göre daha fazla verim gücüne sahip çekirdeklere tercih öncelikli çekirdek olarak adlandırılıyor. Yazılımlar birden fazla iş parçacıgı için birden fazla gereksiz çekirdek kullana biliyor. Eğer bu iş parçacıklarının bazıları diğerlerine göre daha fazla çekirdek verimi gerektiriyorsa, İşletim sistemi bunu fark ederek o etkinliğe doğru çekirdeğe yön verdirmeli, Bunun için işletim sistemi hagni çekirdeklerin tercih öncelikli oluğunu bilmesi gerekiyor İşe bu konuda devreye Yeni Windows10 2H19 güncellemesi giriyor. 2H19 tam olarak bu konuya odaklanacak.

İntel’e göre 1-4 arasında ki parçacık kullanan işler için işletim sistemi tarafından gerçekleştirilien optimazyon,%20’e kadar fazladan verim sağlıyor.Fakat bunun için intel tarafında Turbo boost max 3 destekli işlemciler gerekiyor. Microsoft ise amd tarafında işlemci verimi yaparken de multi-ccs teknolojisine ayrıca zen işlemcilerin’de çok yongalı yapısında odaklanacaklarmış.

Bu değişiklik kullanıcılara en fazla oyun oynarken yansıyacaktır.Yenş oyunların bir çoğu çok çekirdekli mimariye göre yetişiyor ve parçacıklarını optimize etmeye özen gösteriyorlar.Fakat bazı işler tek çekirdek performansına güvenmek zorunda kalıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz