World of Warcraft Classic’e DDOS Saldırısı

2 min


0
2 Paylaşım

Sunucuların 2 hafta önce yaşadığı büyük felaketin altından, DDOS Saldırısı çıktı!

Oyuncuların bazı serverlere girmekte zorluk çektiğini Söyledi. 3 hafta önce yaşanan güçlü bir DDoS saldırısı UKDrillas adlı bir siber korsan Grubunun saldırıların sorumluluğunu aldı. Sosyal medya aracılığı ile yaptıkları açıklamada WoW Classic sunucularına tek tek DDoS dehşetine maruz bırakacaklarını söylemişti (grubun sosyal medya hesabı daha sonra Kapatıldı).

Oyuncuların sosyal medya üzerinden yaptıkları konuşmalara göre saldırının etkisi oldukça dehşet vericiydi. Grup, sadece Classic servlerlerine ddos atmakla kalmayıp; normal sunucularına da felaket salmaya başladı.

Blizzard müşteri hizmetleri daha sonra gönderdiği bir tweet ile “Rattlegore hariç bütün serverlerine geri dönmüş olduğunu, bu sunucunun incelenmesinin sürdüğünü ve bazı oyuncuların sabaha kadar bağlantı hatası yaşayacaklarını bildirmişti.” bir saat sonrasında ise firma bir başka tweet ile “Rattlegore probleminin de çözüldüğünü söyledi.”

Bu kadar felaket boyutlarında olmasa da, WoW Classic sunucuları benzer saldırıları sürekli olarak yaşıyor. Blizzard ise, bu saldırıları alt etmek için sürekli olarak çalıştığını söylüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz