Yapay Zekadan Özgün Görüntüler

2 min


0
2 Paylaşım

Yapay zekanın geldiği nokta oldukça şaşırtıcı ve bir o kadar da korkutucudur. En nihayetinde insan üretimi olan fakat kendince de, yazılan algoritmaların dışında işler yapması, bazı bireylerde korkuya yol açtı. Özellikle son yıllarda bu konuda yapılan ciddi çalışmalar neticesinde yapay zeka bayağı olgunlaştı.

Peki AI bunu nasıl yapıyor? Kısaca şöyle açıklayalım: bir Google araştırmacısı olan Goodfellow, GAN adı verilen bir sistem geliştirdi. Bu sisteme göre iki sinir ağı mevcuttur. Bunlardan ilki yeni görüntü oluştururken, diğeri gerçek yaşamda bu görüntünün neyi temsil edeceğini bulur. Görüntüyü puanlamak için sisteme geri gönderir. Daha sonra geri bildirim ve puanlara göre yeni görüntü oluşturur. Bu çalışma AI tarafından kontrol görüntüsüyle eşleşene kadar devam eder. Bu sayede AI özgün görüntüler oluşturabilmektedir.

AI bir yapay zekadır. Bu yapay zekanın bu derecede ve özgünlükte görüntüler oluşturması bilim için oldukça güzel bir şeydir. Ama biz insanoğlunu gelecekte neler beklediği hakkında kesin bir şey söylemek zordur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz