Yeditepe Üniversitesinden Bilime Ev Sahipliği

2 min


0
1 Paylaşım

Bilindiği üzere dünya üzerinde bilişim, bilim, yapay zeka konularında birçok konferans ve sempozyum düzenlenmektedir. Oldukça etkili olan bu etkinliklerden “Disiplinlerarası Yapay Zeka Çalışmaları” ilk kez gerçekleştirilme özelliğine sahip. Özellikle ilk kez düzenlenmesine rağmen bu sempozyuma Yeditepe Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması ayrı bir önem taşımaktadır.

Sempozyum, 27 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Düzenlenecek olan sempozyumda Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi kurucu dekanı Emeritüs Profesör Kemal İnan: “Yapay Zeka ve Bilginin Büyümesi” konusunda, Friedrich-Schiller Üniversitesi öğretim üyesi Thomas Bocklitz: “ Makine Öğrenmesine Giriş” konusunda, Freiburg Bernstein merkezi kurucusu Dr. Tonio Ball “Beyin sinyalleri için derin öğrenme” konusunda konuşma yapacaklardır.

Konuşmalar yalnızca bunlarla sınırlı değil.

Yapay zeka, bilgisayar bilimi, dilbilim, sinirbilim, antropoloji gibi alanlardan meydana gelen bilişsel bilim sempozyumu ise 28 Nisan’da gerçekleştirecek. Bu sempozyuma ise; Viyana üniversitesinden, Maryland Üniversitesinden, Bilkent Üniversitesinden, İndiana üniversitesinden değerli öğretim üyesi ve konuşmacılar katılacaklardır. Oldukça faydalı ve önemli bir sempozyum olduğu kesin.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz