Yeni Nesil VW-Golf’ ların Başı Yazılım İle Dertte

3 min


1
4 Paylaşım, 1 Beğeni

Volkswagen’in en ehemmiyetli modellerinden Golf’ün sekizinci jenerasyonunu Eylül ayında Frankfurt Motor Show’da tanıtması bekleniyordu. Fakat şimdi, VW’nin kompakt araba modelinin başının yazılım ile sıkıntılı olması nedeniyle bu gidişat değişecek gibi görünüyor.

Yazılım sorunları, sekizinci jenerasyon VW Golf’ün tanıtım aktifliğinin tarihinin değiştirilmesi için yeterli oldu. Automotive News Europe, Shanghai Motor Show’da idare heyeti üyesi Jürgen Stackmann ile bir roportaj yaptı. Stackmann, ANE’ye yaptığı söylemede, “Gelecekte ürünler için son derece mühim bir alan olan yazılımın bizim için ciddi bir mesele olduğu aslını hiçbir zaman gizlememiştik.” ifadelerini kullandı ve ilave etti: “Önümüzde tamamlamamız gereken ödevler var ve teknik ekipler ağır baskı altında çalışıyor.”

ANE’nin raporu, havadan (OTA) yazılım güncellemelerini almanın gereğinden fazla zaman aldığını vurgulamakta. Bu yeni cins taşıt güncellemesi , bir araba üreticisinin fiziksel bir güncelleme için satıcıya geri dönmesini istemek yerine yamaları ve muhtemelen yeni özelliklerin doğrudan bir taşıta iletilmesini sağlayacak.

Stackmann, gecikmeye neden olan belirli durumlar hakkında sorulan sorulara dair olarak özellikle çeşitli pazarlarda OTA güvenliği ve homologasyon gereksinimlerine dikkat çekiyor.

Ancak Volkswagen için problemler bununla bitmiyor. Uzmanlar, sorunların sekizinci nesil Golf’ün üretiminin başlangıcını da etkileyeceğini iddia ediyor. Alman gazetesi Der Spiegel, bu ayın başlarında VW’nin planlandığı gibi bu yıl 80.000 Golf yapmak yerine yaklaşık 10.000 araç üretmeyi hedeflediğini bildirdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
4 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz