Yeni Yerli Taarruz Helikopteri Atak-2

2 min


0
2 Paylaşım
AA, yerli ve milli ağır sınıf taarruz helikopteri Atak-2’nin IDEF 2019’da sergiye çıkarılacak tam boy modelinin fotoğrafını yayınladı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), Atak-2 adlı ağır sınıf taarruz helikopterinin tam boy bir versiyonu Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’19) ilk kez gün yüzüne çıkaracak. 22 Şubat tarihinde TUSAŞ ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) arasında imzalanan anlaşma ile çalışmalarına start verilen helikopter böylece ilk kez tam olarak görücüye çıkmış olacak.

 

AA, uluslararası bir fuarda sergilenerek rakiplerine korku verecek olan Atak-2 ağır sınıf taarruz helikopterinin fuara hazırlık aşamasındaki bir fotoğrafını yakalamayı başardı. Fotoğrafa göre yerli ve milli helikopterimiz olan Atak-2, fuar sürecince yerli mühimmat modelleriyle bir arada ihtişamlı bir şekilde sergilenecek.

TUSAŞ ve SSB tarafından start verilen Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri Projesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu husustaki ihtiyaçlarını yerli ve milli çözümlerle karşılamak için yürürlüğe konuldu. Projeyle bir arada ileri teknoloji hedef takip ve görüntüleme sistemlerine sahip etkin ve caydırıcı bir taarruz helikopterinin üretilmesi planlandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz