Yerli ve Milli 5G Ürünleri

2 min


0

Teknoloji hız kesmeden gelişimine devam ederken, ülkemizde de yerli ve milli teknolojiler ile geliştirilen 5G NFVI Sanallaştırma ve çekirdek şebeke tanıtıldı.

Bu ürünler TÜBİTAK ve TEYDEB desteği ile haberleşme teknolojileri kümelenmesi firmaları tarafından geliştirildi. NFVI sanallaştırma platformunun tanıtıldığı etkinlikte ayrıca 5g Çekirdek şebekeye bağlı olarak çalışan IMS şebeke üzerinden diğer lisanslı mobil ve sabit şebekelere doğru güvenli çağrı ve MCPTT senaryoları Türkiye’de ilk defa gerçekleştirildi.

Buna ek olarak programda 5G haberleşme iletimini sağlayacak 5G anahtarlayıcılar ve ürünlerin yönetimi ile izlenmesini sağlayacak 5G “Element Yönetim Sistemi” ve versiyonları da tanıtıldı.

Ülkemiz yaptığı bu çalışmalar ile teknoloji üreten ve geliştiren ülkeler kategorisine girmektedir. Bu da bizlere gurur vermektedir. BTK başkanı Gazali Çiçek: “Birlik, beraberlik içerisinde olduğumuz, gücümüzü, enerjimizi odaklı şekilde yönlendirdiğimiz, operatörlerimizin maddi manevi verdiği destek sürdüğü sürece başarılı olacağımızı düşünüyorum. 3 ayda bir yaptığımız bu toplantılarda emekleri olan operatörlerimize ve teknik ekiplere teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz