Yüz Tanıma Sistemini Yasaklayan İlk Eyalet

2 min


0

Teknoloji ilerlerken, her ülke yeni teknolojileri kimine ilginç gelebilecek bir karar alındı. Abd’nin San Francisco eyaletinde alınan karara göre yüz tanıma teknolojisi yasaklandı. San Francisco aldığı bu kararla yüz tanıma teknolojisini yasaklayan ilk eyalet oldu.

Eyalet meclisinde oylanan bu karar 8 oya karşı 1 oyla kabul edildi. Alınan bu kararla artık toplu taşıma araçlarında ve güvenlik birimlerinde yüz tanıma sistemleri kullanılmayacak. Buna istinaden yüz tanıma sistemi ile alakalı alınabilecek herhangi bir proje ya da ürün için de eyalet yönetiminden izin alınması gerekecektir.

Önümüzdeki hafta yapılacak ikinci bir oylama ile birlikte alınan bu kararın resmen şehir kanunu olarak sayılması bekleniyor. Peki yüz tanıma sistemi neden yasaklandı? Bu soruya da şöyle bir sebep öne sürüldü: yüz tanıma sistemleri, bireylerin özgürlüğü ve özel yaşamı ile alakalı çok ihlal yapıyor.

Aldığı bu kararla San Francisco yüz tanıma sistemini yasaklayan ilk eyalet oldu.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz