Yüzünüzü Rönesans Portresine Dönüştüren Site

2 min


0
1 Paylaşım

AIPortraits.com,  MİT ve IBM araştırmacıları bir ekip tarafından kurulmuş bir web sitesi, sanki Michelangelo veya Botticelli’nin beğenileriyle hayal edildiler.

Araştırmacılar, üretici adversarial network’ü, web sitesinin “Neden” bölümüne “Erken Rönesanstan Çağdaş Sanata” 45.000 portreyle eğitmişlerdir. Kullanımı oldukça kolay bir araçtır. Resminizi yüklerseniz, site tanımsız bir rönesans sanatçısının tarzında sizin çalışmanızı hazırlar.  Maalesef AI’nın stilist ipuçlarını hangi sanatçıdan alacağını seçemezsiniz.

Web sitesinin arkasındaki araştırmacılar, böyle bir AI sisteminin doğasında var olan önyargıları keşfetmek istiyor. Özel olarak Batı sanatsal geleneklerini seçerek, algoritma otomatik olarak belirli stilistik seçimler yapacaktır.

“Modelin önyargısını araştırmanın bir yolu olarak araçla denemenizi öneririz” diyor web sitesi. “Örneğin, giriş resminizde gülümsemeyi veya gülmeyi deneyin. Ne görüyorsun? Yapay zekanın gülümsemelerimizi yeniden üretememesi bize sanat tarihi hakkında bir şeyler öğretiyor”.

Faceapp’a göre daha güvenilir olduğu kesin. Çünkü burada resimleriniz silinir ve saklanmaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz