Zamanı Geriye Aldık Açıklaması

2 min


0

Zamanda yolculuk yapmak, merak ettiğin zamana gitmek ve görmek hemen hemen herkesin hayallerini süslemiştir. Başımızı yastığa koyduğumuzda mutlaka birçoğumuz bu düşüncenin hayali ile uyumuşuzdur.

Geçtiğimiz zamanlarda ünlü haber sitelerinde ilginç bir haber yayınlandı. “Kuantum bilgisayarları ile zamanı geriye aldık”. Belki bu haberi alelade bir sitede görsek “Hadi oradan” deyip okumadan geçeriz. Fakat saygın ve tüm dünyaca tanınan bir sitede haberin yayınlanması herkesin dikkatini çekti.

İddiaya göre bilim insanları kuantum bilgisayarları kullanarak zamanın yönünü tersine çevirdiklerini açıkladılar. Bilim insanları içerisinde farklı milletlerden bireyler bulunmasıyla birlikte öne sürdükleri savın bazı fizik kurallarına aykırı olduğu aşikardır. Üstüne üstlük bu konuyla alakalı bir de akademik makale paylaştılar. Bilimsel bir dil ile yazıldığı için anlaşılması o kadar da kolay değil. Fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim. Her ne kadar bilim insanları tarafından yapılmış bir açıklama da olsa temel fizik kurallarına aykırı düşmektedir. Dolayısıyla inandırıcılığı bu noktada kaybolmaktadır. Yani demem o ki konu biraz fazla abartılmış.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz