Zeka Oyunları Segmentinde Tavla Oyunu

5 min


0

Sanal eğlence dünyasında çok sayıda flaş tabanlı oyunlar online bağlantılı bilgisayarlarda atari oyunlarının yerini alırken masa oyunları segmentinde yer alan bilardo, hockey, satranç, tavla gibi iki kişi ile oynanan oyunlarında geliştirilmiş yazılımlarla dijital ekranlı cihazlarda oynanabilecek şekilde tasarlanarak oldukça popülerlik kazandığı görülüyor.

Google arama seçenekleri arasında tıklanma oranı yüksek oyunlar arasında iddialı konumda olan tavla oyunu küçük büyük hemen her yaş gurubuna hitap eden özelliğinden dolayı en çok oynanan oyunlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi internete bağlanan cihazların tümünde popülerliği ile anahtar kelimede yüksek aranma hacmine sahip Oyunlar 1  de tavla oyununu tek başınıza oynayabilirsiniz. 24 haneden oluşan tavla oyununda her iki tarafın 15 er adet farklı renkte pulu vardır. Pullar başlangıçta tavla tablasına kurallara uygun şekilde yerleştirilir. Yerleştirme işlemi bigisayarınızda otomatik olarak yapılacaktır.

2 zar vardır ve oyuna ilk önce kimin başlayacağını belirlemek için zar atılır, en yüksek sayıyı atan başlangıcı yapar. Oyuna ilk başlayacak olan oyuncu ikinci kez zar atarak pulları attığı zar sayısı kadar ilerletmeye başlar. Zarda sayı eğer çift gelirse pulları 4 kez ilerletme hakkı kazanırsınız. İster tek ister 2 pulu birden saat yönünde hareket ettirebilirsiniz. Pulların tamamını kendi alanına topladıktan sonra rakip oyuncudan önce tüm pulları toplamayı başardığınızda oyunun kazananı siz olursunuz.

Tek kalan pulunuz varsa rakip oyuncu sizin pulunuzun üzerine kendi pulunu koyduğunda pulunuzu rakibinizin alanına yeniden yerleştirerek baştan başlatmak zorunda kalırsınız. Kırılan pulu yerleştirmeden diğer pullarıda hareket ettiremezsiniz. Bu nedenle oyun süresince hanede tek pul bırakmamaya en az iki pulu üst üste getirmeye çalışmalısınız. Kendi hanenizde tek pulunuz varsa rakip oyuncunun pulunu kırmamaya çalışın. Oyun kuralları hakkında yaptığımız kısa bir bilgilendirmenin ardından internet bağlantılı cihazlarınızda tavla oyununu hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Genellikle 2 kişi ile oynanan oldukça eğlenceli vakit geçirme imkanı bulabileceğiniz tavla oyunu  hemen her yerde sıkça karşılaştığımız oyunlardan biridir. Farklı platformlarda farklı zamanlarda düzenlenen tavla müsabakaları tavla oyununu sevenler tarafından oldukça ilgi görmekte ve katılım sayısı oldukça fazladır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Batuhan SARI
Batuhan Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz